Maj 15 2021 03:02:32
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przyjaciele
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 321
Najnowszy użytkownik: Keira42
Nawigacja
Opis odcinków
Track 1 – „Gravitation”

Odcinek zaczyna się dość oryginalnie. Animacja przeplatana jest ze wstawkami fabularnymi. Widzimy wywiad z zespołem ASK oraz chłopaka biegnącego przez miasto (wstawki fabularne). ASK w składzie Tachi Aizawa, Ma-kun i Ken-chan właśnie wydał debiutancką płytę i cieszy się sporą popularnością. Tym czasem główny bohater Shuichi (to właśnie on biegł przez miasto), spotyka się ze swoim kolegą Hiro i menadżerem Sakano. Shuichi i Hiro stanowią Bad Luck – J-popowy zespół, który stawia swoje pierwsze kroki w showbussinesie.
Później jest pokazane jak Hiro rozmawia z Shuichim w restauracji. Shuichi pokazuje mu nowy tekst do piosenki, który napisał. Shuichi wyraża nadzieję, że ma talent. Hiro przy okazji stara się go przekonać by znalazł sobie dziewczynę co umocniłoby go psychicznie. Kiedy nastaje noc, Shuichi idzie przez park rozważając na temat swojej rozmowy z Hiro. W dłoni trzyma kartkę ze swoim wierszem. Nagle wiatr wyrywa mu kartkę z dłoni, a Shuichi zaczyna za nią biec. Wtem zatrzymuje się i widzi wysokiego blondyna podnoszącego jego kartkę z ziemi. Blondyn zaczyna ją czytać. Shuichi wydaje się być zauroczony urodą nieznajomego. Po chwili blondyn pyta się Shuichiego czy to on napisał. Ten przytakuje, wciąż nieco odrętwiały. Nieznajomy wyraża niezbyt przychylną opinię na temat wiersza i mówi Shuichiemu, że ma zerowy talent. Następnie odchodzi. Shuichi jest zdruzgotany.
Następnego dnia w NG records Hiro zauważa, że jego kolega jest w złym humorze. Kiedy ten opowiada mu o zdarzeniu z zeszłej nocy, Hiro dziwi się, że Shuichi aż tak bardzo się tym przejął. Później widzimy jak Shuichi idzie ulicą w strugach deszczu i wciąż myśli o swoim spotkaniu z tajemniczym nieznajomym. Wtem zauważa na ulicy drogi samochód i rozpoznaje jego kierowcę. Wybiega na ulicę i krzyczy by się zatrzymał. Samochód zdąża wyhamować i tym sposobem nie potrąca Shuichiego. Za to oblewa go wodą z kałuży. Z samochodu wysiada zdenerwowany mężczyzna, ten sam o którym Shuichi nie mógł przestać myśleć. Zabiera go do swojego mieszkania i pozwala się wysuszyć, nie odnosi się jednak do niego przyjaźnie. Shuichi przypomina mu ich spotkanie w parku i otrzymuje jeszcze większą krytykę na temat swojej twórczości.
Shuichi dostarcza na czas swoje nagrania Tohmie Seguchiemu, który jest prezesem NG records. Przy okazji opowiada Hiro o tym co go spotkało. W końcu Hiro zauważa, że Shuichi tak naprawdę jest zauroczony tym mężczyzną. Shuichi wstydzi się do tego przyznać, ale Hiro przekonuje go, że nie ma w tym nic złego. Tym czasem Sakano próbuje uruchomić nagranie Bad Luck, ale mylą mu się piloty i włącza telewizor. Wtedy Shuichi zauważa, że w telewizji jest pokazany blondyn, którym jest zauroczony. Okazuje się, że nazywa się Yuki Eiri i jest pisarzem romansów, na dodatek bardzo popularnym wśród kobiet ze względu na swoją i urodę. W końcu Shuichi wypada z budynku i biegnie na spotkanie z nim. Gdy już dobiega do jego mieszkania natyka na niego i na kobietę, która właśnie wychodzi za nim z mieszkania. Nagle Yuki zaczyna udawać, że Shuichi jest jego partnerem. Obrażona kobieta odchodzi. Shuichi jest zły, że Yuki zachował się tak oschle wobec niej, on jednak się tym zbytnio nie przejmuje. Shuichi wpada za nim do windy gdzie zaczyna się ostra wymiana słów, która jednak kończy się ich pierwszym, wspólnym pocałunkiem.


Track 2 – „Live in soul”

Tohma Seguchi spotyka się na lotnisku z dwoma osobami – Ryuichim Sakumą, będącym wokalistą legendarnej grupy Nittle Grasper (której Tohma sam był członkiem) oraz Crawdem Winchesterem, znanym jako K, będącym amerykańskim menadżerem Ryuichiego. Za to Shuichi i Hiro właśnie mają próbę przed ich pierwszym koncertem. Mają grać jako support na koncercie ASK. Kiedy ten dwa zespoły się spotykają od razu dochodzi między nimi do spięć. Wtem na scenę wpada kobieta, którą Shuichi spotkał u Yukiego i zabiera Shu twierdząc, że musi z nim porozmawiać. Razem idą do lokalu i spotykają tam Tohmę. Wtedy Shuichi doznaje szoku – Mika (czyli ta kobieta, którą spotkał) jest żoną Tohmy (jego szefa).
Shuichi odwiedza Yukiego w jego mieszkaniu. Wtedy dowiaduje się, że Mika to w rzeczywistości starsza siostra Yukiego. Próbuje go przekonać by ten wrócił do rodziny. Yuki szybko zdaje sobie sprawę, że Mika przekupiła Shuichiego by go przekonał i że nawet zaoferowała mu koneksje z jej wpływowym mężem. Shuichi twierdzi, że robi to z dobroci serca, a nie dla pieniędzy, ale Yuki mu nie wierzy i zbywa go. Kiedy jest pokazana rozmowa Miki z Tohmą dowiadujemy się, że Shuichi nie przyjął ich pieniędzy.
Szykuje się koncert, przed którym znowu dochodzi do spięć pomiędzy ASK i Bad Luck. Na widowni zasiada K, Ryuichi i Tohma. Kiedy Bad Luck wychodzi na scenę nie spotyka się ze zbyt ciepłym przyjęciem od strony publiczności, która koniecznie chce zobaczyć ASK. Co gorsza Shuichi zamiast śpiewać staje jak wryty kiedy zauważa na widowni Yukiego. Atmosfera staję się coraz bardziej napięta póki nie przychodzi niespodziewany ratunek. Ryuichi wstaje, mimo, że K i Tohma sugerowali mu by się nie ujawniał. Wchodzi na scenę śpiewając. Shuichi natychmiast go rozpoznaje. Zawsze był wielkim fanem Nittle Grasper, a Ryuichi to jego idol. Wkrótce legendarny wokalista podnosi go na duchu i Bad Luck zaczyna grać. Ich występ okazuje się być wielkim sukcesem ku niezadowoleniu ASK, a w szczególności Aizawy, który jest jego liderem. Ryucihi jest bardzo zadowolony i po koncercie mówi Tohmie, że znowu chce śpiewać z zespołem. W nocy Shuichi spotyka się z Yukim i tym razem dochodzi między nimi do czegoś znacznie więcej niż pocałunku.


Track 3 – „Stray heart”

Rano Hiro spotyka Shuichiego całego w skowronkach. Od razu się domyśla, że rozanielenie kolegi musi mieć związek z Yukim Eirim. W NG records Tohma pokazuje Bad Luck nagranie z koncertu i mówi im, że ich zespół posiada, jedną podstawową słabość, którą powinni zauważyć. Shuichi i Hiro są zdziwieni. Do tego Sakano zostaje zwolniony z roli menadżera. Tohma mówi, że w Bad Luck powinna być jeszcze inna osoba. Pomysł nie podoba się Shuichiemu. Hiro nie wykazuje aż takiego sprzeciwu i dochodzi między nim, a Shuichim to ostrej kłótni, a nawet do rękoczynów. Shuichi wybiega z budynku. Na zewnątrz spotyka K i Ryuichiego. Wokalista Nittle Grasper podnosi na duchu Shuichiego i ten postanawia wrócić i pogadać z Hiro. Po drodze jednak wpada (dosłownie) na pewnego chłopaka. Chłopak przedstawia się jako Suguru Fujisaki i twierdzi, że został przydzielony do Bad Luck jako keyboardzista.
Później Shuichi siedzi u Yukiego i opowiada mu swoje przygody z tego dnia. Yuki zdaje się być znudzony i każe mu wyjść. Ten stara się go przekonać by pozwolił mu zostać, ale Yuki tylko zawstydza go komentarzem o ich wspólnej nocy i sugestią jakoby nic więcej dla niego nie znaczył.
Następnego dnia Shuichi jest zszokowany umiejętnościami Suguru, zwłaszcza, że chłopak ma dopiero 16 lat. Shuichi zaczyna czuć się niedowartościowany. W nocy spotyka się w parku z Yukim i ten ku jego zdumieniu pociesza go. Okazuje się, że to Hiro przekonał Yukiego żeby się spotkał z Shu. Później Shuichi ogląda z Yukim na wideo koncert Nittle Grasper i mówi mu, że to właśnie dzięki Nittle Grasper zapragnął być muzykiem.
W końcu Shuichi akceptuje Suguru jako członka zespołu. Jest jednak zaskoczony gdy okazuje się, że Suguru to kuzyn Tohmy.


Track 4 – „Wave shock”

Shuichi postanawia wprowadzić się do Yukiego ku sprzeciwowi tego drugiego. Shucihi jest jednak tak uparty, że w końcu przekonuje Yukiego. W pracy Shuichi tryska energią. Wkrótce okazuje się, że K został nowym menadżerem Bad Luck, a Sakano przejął rolę producenta. K prowadzi ich do budynku telewizji, gdyż załatwił Bad Luck występ w jakimś programie. Programem tym okazuje się być quiz show, a oni mają być zastępstwem grupy komediowej. Są nieco rozczarowani, ale postanawiają wystąpić. Tym czasem Yukiego odwiedza siostra. Niezbyt podoba jej się fakt, że teraz Yuki mieszka z Shuichim.
W stacji telewizji Bad Luck spotyka ASK i znowu dochodzi do spięć. Szczególną rywalizację można wyczuć pomiędzy Shuichim, a Aizawą. Kiedy quiz już trwa Shuichi oznajmia, że jeśli wygrają, to zamiast obiecanej nagrody miliona jenów, zaśpiewają piosenkę. Twórcy programu się zgadzają. Kiedy Bad Luck grozi już przegrana, do akcji niespodziewanie wkracza Tohma i przekonuje twórców programu by pozwolili im wygrać. Ostatnie pytanie jest ukartowane i Bad Luck wygrywa. Tohma zadbał również o sprzęt, tak więc mogą zagrać. Aizawa dowiaduje się o ich sukcesie i wpada we wściekłość. Pod koniec odcinka widzimy dziewczynę, która mówi, że koniecznie musi spotkać się z Yukim. Yuki natomiast siedzi w swoim mieszkaniu i zdaje się myśleć o Shu. W końcu Shuichi wraca.


Track 5 – „Winding road”

K załatwił Bad Luck koncert jednak zostało do niego bardzo niewiele czasu. Idąc nocą przez park Shuichi i Hiro widzą dziewczynę, którą zaczepia dwóch mężczyzn (dziewczynę pamiętamy z końca 4 odcinka). Pozbywają się natrętów i pomagają dziewczynie, która ma na imię Ayaka. Okazuje się, że przyjechała z Kyoto. Twierdzi ona, że kręciła się o tej porze w parku, bo chciała się spotkać z kimś, kto mieszka w tych okolicach. Hiro postanawia odprowadzić dziewczynę do hotelu. Zdaje się być nią zauroczony. Tym czasem Shuichi idzie do mieszkania. Ku swojemu zdumieniu na miejscu zastaje kogoś bardzo podobnego do Yukiego, ale z ciemnymi włosami i oczami. Chłopak przedstawia się jako Tatsuha i okazuje się być młodszym bratem Yukiego. Podobnie jak Shuichi jest wielkim fanem Nittle Grasper. Ma również obsesję na punkcie Ryuichiego. Okazuje się, że podobnie jak jego brat jest biseksualistą o czym Shuichi przekonuje się dość bezpośrednio. Tatsuha mówi mu, że jest bardzo podobny do Ryuichiego i zaczyna go molestować co wygląda dość komicznie. Na szczęście dla Shuichiego do niczego nie dochodzi bo Yuki wkrótce wraca do domu. Wtem Tatsuha wyciąga jakieś zdjęcie i pokazuje Yukiemu. Jest na nim Ayaka. Ponoć Tatsuha przybył z jej powodu. Niebawem pojawia się ona w drzwiach wraz z Hiro, który w końcu dowiedział się gdzie miała pójść. Wtedy prawda wychodzi na jaw. Ayaka jest narzeczoną Yukiego. Należy tu zaznaczyć, że ojciec Yukiego jest kapłanem w Kyoto i małżeństwo zostało zaaranżowane. Shuichi milczy. Ayaka mdleje z wyczerpania i Yuki zabiera ją do domu chociaż wcale nie jest zadowolony z jej obecności. Niedługo później wyznaje dziewczynie, że żyje z Shuichim.
Podczas nagrania Ayaka wpada wściekła do studia i policzkuje Shuichiego. Mówi mu, że ma się odsunąć od Yukiego. Kiedy jedzie windą zdaje się żałować swojego czynu. Wtem spotyka K i ten prosi ją o pewną przysługę.
Koncert Bad Luck. Chłopcy zaczynają grać i wtem Shuichi widzi na widowni Yukiego wraz z Ayaką. Pod wpływem impulsu krzyczy do mikrofonu „YUKI JEST MÓJ!!!” Wszyscy są zaskoczeni poza K, który zdaje się być zadowolony. Mimo to koncert jest udany. W nocy Yuki mówi Shuichiemu, że zgadza się być jego kochankiem.


Track 6 – „Shady scheme”

Mika znowu stara się przemówić do rozsądku Yukiemu, ale ten ją ignoruje. Kiedy rozmawia w restauracji z Shuichim daje mu do zrozumienie, że jest wiele rzeczy, których on o Yukim nie wie. W tej samej restauracji siedzi Aizawa z dziennikarką i przysłuchuje się ich rozmowie. Wygląda tak jakby coś knuł. Shuichi chce by Yuki mu powiedział więcej na temat jego osoby, ale ten tego nie robi. Yukiego nachodzą wspomnienia z przeszłości. W retrospekcji widzimy go jako nastolatka. Miejsce, w którym jest pokazany to Central Park, a on biegnie do swojego nauczyciela siedzącego pod drzewem. Yuki jest przytłoczony tymi wspomnieniami chociaż wydają się być optymistyczne.
Incydent na koncercie Bad Luck (to jak Shuichi krzyczał „YUKI JEST MÓJ!!!”) sprawił, że popularność zespołu bardzo wzrosła. Wściekłość Aizawy osiąga apogeum. Tym czasem między Shuichim, a Yukim źle się układa. Blondyn zrywa ze swoim kochankiem. Sam powiedział Shuichiemu, że go nie lubi, choć można domyślać się, że pobudki są inne i że ma to jakiś związek z jego przeszłością.
Shuichi i Hiro jedzą kolację na mieście podczas, której Shuichi żali się koledze. Wracają Shuichi zostaje rozpoznany przez przechodniów. Nie zdawał sobie sprawy ze swojej sławy aż do teraz. Wkrótce zostaje napastowany przez tłum fanów. Zupełnie niespodziewanie ktoś pomaga mu się ukryć. Tym kimś okazuje się być Tachi Aizawa. Jest wobec Shuichiego dziwnie miły. Zabiera go do swojego mieszkania i częstuje drinkami zdobywając jego zaufaniu. Shuichi już zaczyna się przekonywać, że Aizawa naprawdę jest do niego przyjaźnie nastawiony. Prawda wychodzi na jaw kiedy drzwi się otwierają, a Aizawa wprowadza dwóch oprychów. Shuichi zostaje zaciągnięty na parking. Aizawa grozi mu nagłośnieniem jego romansu z Yukim jeśli nie zrobi tego co mu każą. Shuichi jest gotów bronić Yukiego za cenę własnego zdrowia i godności. Zostaje pobity i zgwałcony przez oprychów, których Aizawa wynajął. Całe zdarzenie Aizawa dokumentuje na kliszy fotograficznej.
Gdy Hiro ćwiczy na gitarze otrzymuje telefon od Shuichiego. Ten ledwo słyszalnym głosem mówi, że znajduje się pod jego domem, ale już dalej nie jest w stanie iść. Hiro udaje się po niego i widząc zmaltretowanego przyjaciela zabiera go do siebie. Dumny z siebie Aizawa prezentuje kliszę kolegom z zespołu. Ci nie podzielają jego entuzjazmu. Aizawa jest przekonany, że opublikowanie tych zdjęć doprowadzi do upadku Bad Luck. Tym czasem Hiro udaje się do domu Yukiego i opowiada mu o zajściu. Żądny zemsty Yuki pyta gdzie może znaleźć Aizawę.


Track 7 – „Ground zero”

Shuichi budzi się u Hiro przypominając sobie drastyczne zdarzenia z ostatniej nocy. Udaje się do NG records i oznajmia K i Sakano, że odchodzi z Bad Luck i że przyczynę poznają wkrótce. Nagle pojawia się Hiro i przekonuje Shuichiego, że nie ma już powodu by odchodził z zespołu, gdyż Yuki poszedł policzyć się z Aizawą. Shuichi czuje się niezwykle podbudowany i cofa słowa o odejściu z zespołu. Tym czasem Yuki rozprawia się z ASK. Ma-kun leży ranny pod ścianą. Przerażony Aizawa oddaje Yukiemu kliszę. Wtem słychać pukanie do drzwi i głos Shuichiego. Yuki wychodzi na zewnątrz i... doznaje szoku. Oto stoi przed nim Shuichi ubrany w strój sailorki. Yuki jest tak zdegustowany, że stara się jak najszybciej od niego oddalić. Shuichi biegnie za nim. W końcu przytłoczony myślą, że Yuki go nie lubi, mdleje. Budzi się w mieszkaniu Yukiego. Okazuje się, że Shuichi ubrał się tak, bo myślał, że Yuki nie lubi go z powodu jego płci. Yuki szybko wyprowadza go z błędu. Twierdzi, że już nie powie, że go nie lubi, ani nie każe mu odejść, tylko że tym razem to on usunie się z jego życia.
Shuichi oznajmia swoim kolegom, że jego związek z Yukim jest już skończony. Ci są bardzo zaskoczeni. W nocy Shuichi i Hiro spotykają Ayakę. Ta twierdzi, że Yuki wreszcie postanowił się z nią ożenić. Shuichi nie chce w to wierzyć. Biegnie do mieszkania Yukiego tylko po to by stwierdzić, że dom jest opustoszały. Chłopak załamuje się jednak z pomocą przybywa brat Yukiego. Zabiera go do Kyoto, gdzie Shuichi pokazuje się w przebraniu dziewczyny udając Ayakę. Zarówno Yuki, Mika jak ich ojciec doznają szoku. Jest to dość komiczna sytuacja. Później Yuki rozmawia z Shuichim. Shuichi wyznaje mu miłość. Wtedy Yuki ujawnia mu część jego przeszłości. Mówi mu, że zabił człowieka kiedy miał 16 lat i pyta się Shuichiego czy wciąż może powiedzieć, że go kocha. Ten nie ma z tym najmniejszych problemów. Dochodzi między nimi do pojednania. Odcinek kończy się rozmową Hiro i Ayaki. Dziewczyna stwierdza, że odeszła od zamiaru małżeństwa z Yukim, gdyż ten i tak nie byłby szczęśliwy, a ona chce przede wszystkim jego szczęścia.


Track 8 – „Song a song”

Ryuichi, Tohma i Noriko – członkowie legendarnego Nittle Grasper spotykają się w lokalu. Szykuje się wielki powrót tego zespołu. Tohma odwiedza Yukiego w jego domu i dowiaduje się, że ten opowiedział nieco Shuichiemu na temat swojej przeszłości. Tohma zdaje się bardzo troszczyć o Yukiego. Aizawa jest wściekły za to co się stało i nie chce dać za wygraną. Nachodzi Yukiego w jego domu. Wtem pojawia się Shuichi i go nokautuje (w dość zabawny sposób). Shuichi i Yuki prowadzą dość poważną rozmowę. Yuki obwinia się za to co Aizawa zrobił Shuichiemu. Mówi mu, że chciał być z nim, ale nie mógł bo sprowadzałby na niego kłopoty. Z ust Yukiego padają dość istotne słowa „teraz jesteś taki sam jak ja”. Wtedy również Yuki zaczyna płakać, jak sam twierdzi, pierwszy raz od 6 lat. Shuichi jest poruszony. Tym czasem Tohma rozprawia się z Aizawą. Spotyka go na ulicy zalanej mrokiem i rozkazuje zostawić w spokoju Shuichiego i Yukiego. Jak sam twierdzi, Yuki jest osobą, którą kocha najbardziej na świecie. Popycha Aizawę pod jadący samochód. Samochód zatrzymuje się w ostatniej chwili i do niczego nie dochodzi, ale Aizawa jest zastraszony.
W telewizji zostaje ogłoszona wiadomość o reaktywacji Nittle Grasper. Shuichi jest w niebo wzięty. K załatwia Bad Luck dość ważny występ. Jednak pojawia się Noriko i mówi, że to Nittle Grasper ma być gwoździem programu. Po chwili Ryuichi oznajmia, że to on poprosił o to Tohmę, który ma sporą władzę. W studiu najpierw występuje Bad Luck. Ryuichiemu zdaje się bardzo podobać i nawet chce autograf od Shuichiego. Kiedy jednak na scenie pojawia się Nittle Grasper, Shuichi, widząc kunszt artystyczny Ryuichiego, załamuje się.


Track 9 – „The deepest brain”

Odcinek zaczyna się od retrospekcji. Pokazany jest nastoletni Yuki ze swym nauczycielem w bibliotece. Później następuje powrót do teraźniejszości i widzimy Yukiego na kozetce u psychiatry. Hiro odwiedza Shuichiego. Wspomina o ostatnim występie Nittle Grasper kiedy to Shuichi się popłakał. Zapewnia kolegę, że to teraz on jest numerem 1 w Japonii. K spotyka się z Yukim i prosi go o przysługę. Pokazuje mu podwójny bilet do parku rozrywki. Podczas rozmowy z Shuichim Yuki mówi mu, że jeśli sprzeda milion płyt zabierze go na randkę do parku rozrywki. Zmotywowany Shuichi daje z siebie wszystko. Bad Luck kręci promocyjne wideo. W domu Shuichi odpoczywa i widzi, że Yuki nie czuje się najlepiej. Oboje nie wiedzą, że za ich domem czai się paparazzi. Następnego dnia Shuichi zauważa pod drzwiami grupę dziennikarzy i reporterów. Przerażony nie wie co robić i na razie się ukrywa. Yuki właśnie wraca do domu. Pod drzwiami od razu zostaje zaatakowany przez dziennikarzy, którzy wypytują o jego relacje z wokalistą Bad Luck. Shuichi, widząc całe zamieszanie w telewizji, wypada z domu i żąda by zostawiono Yukiego w spokoju. Tym sposobem tylko pogarsza swoją sytuację i teraz to jemu dziennikarze zadają pytania. Shuichi się jąka. Wtem Yuki obejmuje go i oznajmia, że są kochankami. Shuichi nie może uwierzyć w to, że Yuki wyznał coś takiego przed kamerami. Pozostali członkowie Bad Luck, K i Sakano widzą całe zajście w telewizji. K jest zadowolony z faktu, że skandal zwiększył popularność Bad Luck. Hiro, zdając sobie sprawę, że ich menadżer wykorzystał życie prywatne Shuichiego do zwiększenia sprzedaży, wpada we wściekłość i oznajmia, że odchodzi z Bad Luck.


Track 10 – „Heads or tails”

Shuichi stara się przekonać Hiro by wrócił do zespołu, ale ten nie ustępuje. Yuki dowiaduje się o tym od Shuichiego. Następnie spotyka się w Kyoto z Ayaką. Shuichi nie chce grać bez Hiro, choć Suguru twierdzi, że sobie bez niego poradzą. Kiedy Shuichi spotyka Ryuichiego stwierdza, że nie zasługuje na bycie jego przyjacielem. Szykuje się wywiad z Bad Luck. Ayaka odwiedza Hiro i stara się go przekonać do powrotu do Bad Luck. Mówi, że to od Yukiego dowiedziała się o jego odejściu, jednak nie robi tego dlatego, że ją o to prosił. Oznajmia iż wie, że Hiro jest w niej zakochany i obiecuje mu randkę w zamian za milionową sprzedaż. Podczas wywiadu Shuichi stwierdza, że chce aby Hiro powrócił. Nieoczekiwanie jego życzenie się spełnia. Hiro przyjął propozycję Ayaki. Zupełnie niespodziewanie pojawia się Ryuichi informując Bad Luck, że właśnie udało się im sprzedać milion płyt. Tym czasem u Yukiego przebywa Tohma. Nagle Yuki zaczyna wymiotować krwią. Nieświadom tego Shuichi przeprasza Ryuichiego za to co mu wcześniej powiedział.


Track 11 – „Secret day”

Kolejny odcinek, który zaczyna się retrospekcją. Tohma przejęty biegnie ulicami Nowego Jorku. Wpada do jednego z budynków, a następnie do jakiegoś ciemnego pomieszczenia. Na podłodze siedzi szesnastoletni Yuki trzymający w dłoniach rewolwer. Broń wypada mu z rąk. Tohma podbiega do niego i obejmuje go. Yuki głośno szlocha. Powrót do teraźniejszości. Tohma przygnębiony siedzi w szpitalu. Przybywa Mika. Tohma obwinia się za to co się stało. Shuichi dowiaduje się od K, że Yuki jest w szpitalu. Shuichi czym prędzej idzie go odwiedzić. Za nim jednak wchodzi do szpitalnego pokoju słyszy rozmowę Yukiego z Miką i Tohmą. Małżonkowie twierdzą, że to Shuichi jest przyczyną stresu, a co za tym idzie, dolegliwości Yukiego i dają mu do zrozumienia, że powinien się z nim rozstać. Yuki nie wyraża zbytniego sprzeciwu. Shuichi odchodzi ze spuszczoną głową. Podczas rozmowy z K Tohma przyznaje, że chce rozdzielić Yukiego i Shuichiego.
W nocy Shuichi odwiedza Yukiego w szpitalu. Mówi, że nie chce by go opuszczał. Yuki pociesza go wspominając o obiecanej randce. Następnego dnia jadą do parku rozrywki spędzając razem przyjemne chwile. Robią sobie też pamiątkowe zdjęcie. Pod wieczór Yuki postanawia zdradzić Shuichiemu nieco więcej ze swojej przeszłości. Pokazuje mu swoje zdjęcie z nauczycielem. Zaczyna opowiadać. Jako dziecko miał trudne dzieciństwo ponieważ nie wyglądał na Japończyka. Z tego powodu Tohma wywiózł go do Nowego Jorku. Tam zapoznał go z prywatnym nauczycielem – Kitazawą. Yuki był nim zauroczony. Kitazawa zdawał się być bardzo sympatycznym i pogodnym człowiekiem. W końcu jednak czar prysł, a Kitazawa dopuścił się okrutnego czynu (nie ma tu powiedzianego jakiego konkretnie). Yuki w desperacji go zastrzelił. Później bardzo żałował swojego czynu. Dowiadujemy się również, że pierwsze imię Kitazawy brzmiało Yuki. To właśnie od niego Yuki przybrał taki pseudonim literacki (naprawdę nazywa się Eiri Uesugi). Shuichi, przejęty tą historią, idzie po napoje. Yuki drze zdjęcie i wrzuca je w kawałkach do morza. Z jego oczu płyną łzy. Kiedy Shuichi wraca Yukiego już tam nie ma.


Track 12 – „Breathless”

Shuichi próbuje odszukać Yukiego, ale bez rezultatu. Tohma obwinia Shuichiego za jego zniknięcie. Sugeruje mu żeby dał sobie spokój z Eirim. Mówi również, że może zatrzymać jego mieszkanie. Shuichi wypytuje Tohmę gdzie przebywa Yuki, ale ten sam tego nie wie. Hiro wyznaje Shuichiemu, że kocha Ayakę. Shuichi rozmawia z Miką przy kolacji. Domyśla się, że Yuki musiał wyjechać do Nowego Jorku. Mika również sugeruje mu, że nie powinien być z Eirim. Tym czasem Eiri przebywa w Nowym Jorku. Odwiedza miejsca z przed lat. Powracają wspomnienia.
Koledzy przekonują Shuichiego, że jest wielu fanów, którzy go potrzebują i to mu daje siłę do dalszego tworzenia muzyki. Noriko i Ryuichi oglądają nagranie Bad Luck. Ryuichi nie jest zachwycony. Choć zazwyczaj zachowuje się dziecinnie, nagle staje się wręcz przerażająco poważny. Kiedy spotykają się z Bad Luck w korytarzu. Ryuichi przechodzi obok Shuichiego totalnie go ignorując i nawet nie mówi mu „cześć”. Shuichi jest tak wstrząśnięty, że traci głos.


Track 13 – „Got it all”

Tohma stara się dowiedzieć gdzie przebywa Yuki. Menadżer i producent próbują przywrócić Shuichiemu głos na różne (drastyczne) sposoby, ale bez rezultatów. W nocy Shuichi wchodzi do studia i zastaje siedzącego tam po ciemku Ryuichiego, słuchającego jego utworu. Ryuichi znowu ma poważny wyraz twarzy. Shuichi chce odejść, ale Ryuichi go zatrzymuje i nagle powraca do swej dziecinnej osobowości. Zaczynają rysować i Ryuichi koniecznie chce żeby Shuichi „błyszczał”. Siedząc w nocy w parku, Shuichi zaczyna pisać piosenkę. Przypomina mu się jego pierwsze spotkanie z Yukim. Nagle Shuichi wypowiada słowo – „Yuki”.
Eiri wchodzi do opuszczonego mieszkania, w którym przed sześciu laty doszło do tragedii. Teraz możemy zobaczyć dokładniejszą retrospekcję. Kitazawa i szesnastoletni Eiri znajdują w ciemnym pomieszczeniu. Po przewróconej butelce widać, że Kitazawa pił. Eiri jest przestraszony. Kitazawa zaczyna mu dawać do zrozumienia, że ma na niego ochotę. Wtem do pomieszczenia wchodzi dwójka niesympatycznie wyglądających mężczyzn. Oni również dają do zrozumienia, że mają ochotę na Eiriego. Jeden z nich płaci Kitazawie 10$. Wtedy Kitazawa mówi do Eiriego „after” (czyli „później), następnie się odsuwa. Można się domyślać, że Eiri najprawdopodobniej został wykorzystany seksualnie. Niedługo później zastrzelił Kitazawę.
Yuki Eiri rozmyśla na temat tamtego zdarzenia. Wyciąga zapalniczkę chcąc zapalić papierosa i wtedy widzi jego zdjęcie z Shuichim, zrobione w parku rozrywki, które ma przyklejone do zapalniczki. Wtem zupełnie niespodziewanie pojawia się Shuichi. Mówi mu, że odnajdzie go wszędzie. Pokazuje Yukiemu swój najnowszy wiersz i wyznaje mu miłość. W Japonii szykuje się wspólny koncert Bad Luck i Nittle Grasper. K postarał się o powrót Shuichiego i ten leci odrzutowcem. Na koncert dosłownie spada z nieba. Fani szaleją, a Ryuichi podaje mu mikrofon.
Epilog. Yuki i Tohma odwiedzają grób Kitazawy. Yuki zaczyna się oddalać. Tohma pyta się go dokąd się wybiera, a on mu odpowiada na to, że do domu. Widać smutek na twarzy Tohmy.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

1,549,377 unikalne wizyty

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.