Maj 15 2021 03:47:53
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przyjaciele
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 321
Najnowszy użytkownik: Keira42
Nawigacja
Postacie
Postacie poukładane są w kolejności alfabetycznej.

Aizawa Taki


Wiek 22 lata. Lider zespołu ASK. Można powiedzieć, że pojawia się tu w roli czarnego charakteru. Koniecznie chce być najlepszy i dostaje wręcz obsesji na tym punkcie. Nic dziwnego, że wpada w furię kiedy Bad Luck osiąga sukces. Posuwa się nawet do tego iż wynajmuje oprychów by skrzywdzili Shuichiego. Kiedy jednak Tohma dowiaduje się o jego poczynaniach tak go zastrasza, że Aizawa daje za wygraną.

Fujisaki Suguru


Wiek 16 lat. Został przydzielony do Bad Luck jako keyboardzista. Jest kuzynem Tohmy i bardzo utalentowanym muzykiem. Jego marzeniem jest stanie się lepszym od jego sławnego kuzyna. Shuichi początkowo nie był do niego zbyt przychylnie nastawiony, ale w końcu go zaakceptował i polubił.

Ken-chan


Wiek 23 lata. Kumpel Aizawy. Są razem w zespole ASK. Nie popiera on zbytnio działań Tachiego mających na celu zniszczenie konkurencyjnego Bad Luck.

Kitazawa Yuki


Postać ta pojawia się jedynie w retrospekcjach, gdyż w czasie akcji właściwej anime od 6 lat wącha już kwiatki od spodu. Był on prywatnym nauczycielem Eiriego, gdy ten przebywał w Nowym Jorku. To od niego Eiri wziął swój pseudonim literacki. Kitazawa miał poważny wpływ na jego życie, ale nie będę tu ujawniać szczegółów by nie spoilerować.

Kumagoro


Oczywiście nie można pominąć Kumagoro. Ryuichiemu na pewno nie spodobałoby się gdyby go pominięto. Kumagoro to pluszowy królik i nierozłączny kompan Ryuichiego. No może nie dokońca nierozłączny. Ryuichi nie zabiera go ze sobą tylko na scenę. Ale poza tym zawsze mu towarzyszy. Można nawet powiedzieć, że odzwierciedla on stan emocjonalny Ryuichiego.

Ma-kun


Wiek 23 lata. Podobnie jak Ken-chan jest kumplem Aizawy z zespołu. On również nie pochwala jego metod na pozbycie się konkurencji, aczkolwiek to jamu najbardziej się obrywa. Dostał cięgi od Yukiego chociaż bardziej należały się Aizawie. Pechowa postać.

Nakano Hiroshi


Wiek 19 lat. Najlepszy przyjaciel Shuichiego i gitarzysta Bad Luck. Zawsze stara się wspierać Shuichiego i jest typowym przykładem na to, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Nie jest materialistą, co okazał odchodząc z Bad Luck kiedy menadżer zaczął stosować nieczyste zagrania dla zwiększenia sprzedaży. Na szczęście szybko powrócił do zespołu. Jest zakochany w narzeczonej Yukiego Ayace Usami. Ma starszego brata Yuuziego, który jednak pojawia się tylko w mandze.

Sakano


Wiek 29. Początkowo był menadżerem Bad Luck, ale Tohma zwolnił go z tej funkcji i mianował go producentem. Jak dla mnie Sakano jest karykaturą typowego Japończyka. Strasznie przejmuje się swoją pracą i aż jest gotów się zabić jak mu coś nie wyjdzie (słynna scena ze skokiem z parteru). Może i jest za bardzo znerwicowany, ale producent z niego dobry.

Sakuma Ryuichi


Wiek 31 lat. Wokalista Nittle Grasper. Przez kilka lat robił solową karierę w USA. Kiedy wrócił do Japonii i zobaczył występ Bad Luck zapragnął reaktywować swój zespół. Idol Shuichiego i Tatsuhy. Ryuichi ma bardzo dziwną osobowość. Zazwyczaj zachowuje się dziecinnie i praktycznie nie rusza się bez swojej maskotki – króliczka Kumagoro. Nie zabiera go chyba jedynie na scenę. Na scenie staje się również niezwykle poważny. Zdarzają mu się również dziwne huśtawki nastrojów. Wierzy w Shuichiego i widzi w nim przyszłą gwiazdę.

Seguchi Mika


Jest starszą siostrą Yukiego Eiri i Tatsuhy. Żona Tohmy. Koniecznie chce przekonać Yukiego by wrócił do rodziny i podobnie jak Tohma jest przeciwna jego związkowi z Shuichim. Jest opiekuńczą siostrą i martwi się o Yukiego. Jej relacje z mężem bardziej przypominają relacje z kolegą z pracy, ale wydają się dobrze ze sobą rozumieć.

Seguchi Tohma


Wiek 32 lata. Jest jednocześnie keyboardzistą legendarnej grupy Nittle Grasper i prezesem NG records. Bez wątpienia człowiek bardzo wpływowy i dzierżący sporą władzę. Doskonale radzi sobie jako przywódca i lubi manipulować ludźmi, choć jego niewinny (zazwyczaj) wyraz twarzy mógłby temu przeczyć. Podkochuje się w Eirim mimo, że jest żonaty z jego siostrą. Jest przeciwny jego związkowi z Shuichim w końcu jednak musi się z tym faktem pogodzić.

Shindou Shuichi


Wiek 19 lat. Główny bohater tej historii. Shuichi jest początkującym wokalistą i współzałożycielem grupy Bad Luck. Bardzo wrażliwy chłopak o wesołym usposobieniu. Zdolny do poświęceń, zwłaszcza jeśli chodzi o osobę, w której jest szaleńczo zakochany, czyli Yukiego Eiri – znanego pisarza romansów. Shuichi jest gotów zrobić wszystko żeby tylko być z Yukim i to mu przysparza wielu kłopotów. Mimo, że udaje mu się osiągnąć sukces w branży muzycznej, poznaje również ciemną stronę sławy. Shuichi nie jest specjalnie rozgarnięty, ale na pewno dobry z niego wokalista. Ma młodszą siostrę Maiko, która jednak pojawia się tylko w mandze i jednej części OVA.

Uesugi senior


Tatko Yukiego, Tatsuhy i Miki. Mieszka w Kyoto i jest buddyjskim kapłanem. Koniecznie chce sprowadzić Yukiego na dobrą drogę (poprzez swatanie go z Ayaką), ale niezbyt mu to wychodzi. Shuichi o mało go nie przyprawił o zawał kiedy pokazał się mu w przebraniu dziewczyny, udając Ayakę.

Uesugi Eiri (Yuki Eiri)


Wiek 22 lata. Bardzo popularny pisarz romansów. Uchodzi za niezwykle przystojnego przez co ubóstwia go wiele kobiet. Jak na ironię jednak jego kochankiem zostaje mężczyzna, wokalista Shuichi Shindou. Eiri praktycznie nie okazuje mu uczuć, choć tak naprawdę chłopak wiele dla niego znaczy. Boi się jednak, że z jego powodu będzie cierpiał i woli go odpychać. Z powodu trudnej przeszłości Eiri stał się zimnym draniem. Zdaje się jednak, że Shuichi znalazł drogę do jego serca. Eiri wywodzi się z Kyoto, jego ojciec jest tam kapłanem. Ma starszą siostrę Mikę i młodszego brata Tatsuhę.

Uesugi Tatsuha


Wiek 16 lat. Młodszy brat Yukiego (Eiriego). Uwielbia Nittle Grasper i ma obsesję na punkcie Ryuichiego. Dzięki wspólnym zainteresowaniom dobrze dogaduje się z Shuichim. Jest nieco nadpobudliwy. Ponieważ Shuichi jest nieco podobny do Sakumy raz zaczął się do niego dobierać, ale nie wyrządził mu żadnej krzywdy. Okazał mu także pomoc w odzyskaniu Yukiego gdy ten miał się żenić z Ayaką. Szkoli się na kapłana w Kyoto.

Ukai Noriko


Wiek 28 lat. Keyboardzistka zespołu Nittle Grasper. Postać, o której w anime nie zostało zbyt wiele powiedziane. Czasami można odnieść wrażenie, że „niańczy” Ryuichiego. Ma dużo starszego od siebie męża i małą córeczkę, którzy jednak pojawili się tylko w mandze.

Usami Ayaka


Wiek 17 lat. Pochodzi z Kyoto i została wybrana na narzeczoną dla Eiriego. Bardzo jej na nim zależy i koniecznie chce doprowadzić do małżeństwa, choć Eiri nie wykazuje entuzjazmu. Staje się również swego rodzaju wrogiem Shuichiego. W końcu jednak rezygnuje z pomysłu małżeństwa i przenosi swoje zainteresowanie na Hiro.

Winchester Claude (K)


Wiek 36 lat. Amerykanin, który swego czasu był menadżerem Ryuichiego Sakumy. Później został menadżerem Bad Luck. Podobnie jak Tohma lubi manipulować ludźmi, jednak on robi to przede wszystkim dla korzyści materialnych. Mimo wszystko to m.in. dzięki niemu Bad Luck zdobywa coraz większą popularność. K ma fioła na punkcie wszelakiej broni palnej co często demonstruje i właściwie nie rusza się bez swojego mangnum. Ma żonę Judy i syna Michaela, którzy jednak pojawili się tylko w mandze.

Postacie, które pokazały się tylko w mandze (uwaga, opisy mogą zawierać spoilery):

Ark


Współpracuje z K i jego żoną. Jest czymś w rodzaju połączenia menadżera i ochroniarza. Udało mu się nawet zdobyć "rolę" w jednym z remixów (jako seme).

Kitazawa Yoshiki


Yoshiki to młodszy brat Yukiego Kitazawy. Z pozoru wygląda jak dziewczyna, ale tak naprawdę jest transseksualistą. Chociaż ma piersi nie pozbył się swojego organu. Z Eirim spotyka się przypadkowo. Mimo, że Eiri zabił mu brata Yoshiki zdaje się nie rościć o to pretensji.

Nakano Yuuzi


Jest starszym bratem Hiro i czarną owcą w rodzinie. Bardzo chce być aktorem. Opiekuńczu wobec brata. Ma bardzo dobre serce mimo, że zawiódł oczekiwania rodziców.

Rage


Córka szefa największej wytrworni muzycznej w USA, która wylansowala juz Ryu i przyjaciółka Judy. Jedna z najbardziej szalonych (tak, to dobre słowo) postaci. Ma obsesję na punkcie Shuichiego. Kocha go tak bardzo, że chce go czasami zabić. Nawet jego orientacja nie powstrzymuje jej przed napastowaniem biedaka, ale nie staje między Shu, a Eirim. Przez pewien czas była menadżerem Bad Luck.

Shindou Maiko


Młodsza siostra Shuichiego. Właściwie miała jeden epizod w OVA, ale stwierdziłam, że lepiej będzie ją opisać jako postać czysto mangową. Jest fanką, a raczej fanatyczką Yukiego Eiri. Bierze czynny udział w życiu szkoły.

Winchester Judy


Żona K. Jest aktorką. Pokręcona, energiczna i wyrachowana.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

1,549,449 unikalne wizyty

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2021 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.